Що потрібно врахувати перш ніж подавати запит на онлайн позику в Україні
Онлайн-позики – це популярний фінансовий інструмент, яким скористалося безліч клієнтів та мікрокредитних установ. Завдяки зручності мікропозики отримали не тільки визнання, але й великий попит. Зручність та швидкість таких позик зробили їх популярними серед користувачів, тому не дивно, що сьогодні на ринку існує багато компаній, які готові надати вам свої послуги.
Спектр можливостей, які надають мікропозики, дуже великий. По-перше, установи, що надають мікрофінансові послуги в Україні, не вимагають від своїх клієнтів довідку про доходи або документ, що підтверджує наявність місця роботи. По суті, всі вимоги установ, що надають онлайн-позики в Україні, зведені до необхідного мінімуму. Вам лише потрібно підтвердити свою особистість та вести номер карти, на яку в подальшому повинна надійти позика. Простота та швидкість – ось що пропонують установи з мікрокредитування своїм клієнтам.
Як ми знаємо, попит породжує пропозицію, тому сьогодні на ринку мікрофінансової допомоги присутня велика кількість компаній, які з радістю нададуть вам свої послуги та гроші, яких ви потребуєте. Однак, чи варто користуватися їх пропозиціями? Саме про це ми й поговоримо далі.
Переваги та недоліки мікрокредитування
Як ми вже з'ясували, послуги з мікрокредитування є дуже популярними серед користувачів, що пояснює стрімке зростання кількості компаній, які здатні запропонувати вам такі послуги. З одного боку, кожна окрема компанія пропонує свої умови надання позики, і цей фактор варто враховувати. Але чи варті послуги з онлайн-позик вашої уваги? Щоб відповісти на це питання, варто розібратися з перевагами та недоліками подібних послуг.
Серед явних переваг онлайн-позик у порівнянні з класичними банківськими кредитами варто згадати наступне:
-
Швидкість
Класичний банк може забрати у вас до кількох годин вашого часу тільки для того, щоб узгодити вам кредит. Варто врахувати, що навіть якщо ви витратите цей час, ніхто не забезпечить вам гарантію того, що сума, яку ви потребуєте, буде затверджена та надана саме банком. Таким чином, звертаючись до класичного відділення банку, ви ризикуєте витратити час марно, а як ми знаємо, сьогодні час - це гроші. З іншого боку, процедура онлайн оформлення позики за допомогою сервісів, що надають мікрофінансову допомогу своїм клієнтам, не займатиме від вас більше 15 хвилин. Все, що потрібно для оформлення онлайн-позики в такій установі, це завітати на сайт, обрати суму та строк, а потім підтвердити свою згоду на отримання онлайн-позики в Україні. -
Зручність
Як ми вже згадували, для оформлення онлайн-позики вам не потрібно виходити з дому. Замість цього вам потрібно лише обрати компанію, чиї послуги вас задовольняють, та оформити відповідний договір прямо на сайті. Таким чином, ви не тільки не змушені витрачати свій особистий час, а й маєте можливість оформити позику у будь-яку годину дня і ночі, адже сервіси з онлайн-кредитування працюють цілодобово. -
Лояльність
Однією з особливостей онлайн-кредитування є високий рівень лояльності компаній по відношенню до своїх клієнтів. Так, звернувшись до компаній з мікрокредитування, маючи негативну кредитну історію, ви не отримаєте відмови, як це можливо в звичайних банках. Замість цього, ви отримаєте договір зі встановленою відсотковою ставкою, яка буде дещо вищою, ніж для всіх інших користувачів. Таким чином, компанії, що надають онлайн-позики в Україні, можна вважати більш лояльними порівняно з банківськими установами та відділеннями.
Перелік переваг сервісів з онлайн-кредитування значно ширший, ніж ми згадували у попередньому матеріалі. Водночас, саме перераховані переваги роблять сервіси з онлайн-кредитування в Україні одними з найпопулярніших інструментів фінансування. Разом з тим, незважаючи на всі переваги онлайн-кредитування, воно має певний перелік потенційних недоліків, які варто врахувати перед тим, як згодитися на онлайн-позику. Саме про ці підводні камені ми й поговоримо далі.
Напрямки, на які варто звернути увагу перед угодою на онлайн-позику
Не дивлячись на те, що кредитні установи з мікрокредитування вважаються відносно лояльними, в них існує цілком зрозумілий інструмент стягнення штрафів. Це перший аспект, який варто врахувати перед тим, як оформлювати онлайн-кредит. Відмінно від банків, які не змінюють процентну ставку по договору незалежно від наявності заборгованості, установи з онлайн-кредитування в Україні вказують одразу дві процентні ставки в договорі. На момент користування кредитом або його пролонгації актуальним залишається процент, запропонований у пропозиції компанії. Однак, якщо ви зробите висновки, що не бажаєте оплачувати свою позику і строки пролонгації до того часу, що закінчаться, на вас чекатиме цілком серйозний процент. Таким чином, відсоток, який накладатиметься на суму вашої позики через несплату, може досягти до 800%, що дуже швидко може перерости у значну суму. Після того, як це станеться, установа звернеться до суду та стягне вашу заборгованість.
Крім надмірного відсотка за заборгованість, також рекомендуємо вам звернути увагу на кінцеву вартість вашої позики. Річ у тому, що кожна окрема компанія, що надає онлайн-позики, має власні політики на оптимальний відсоток, тож урешті-решт всі пропозиції відрізняються між компаніями. Для того, щоб оцінити кінцеву вартість позики, яку ви хочете оформити, варто прорахувати її спираючись на надані пропозиції. Зробити це можна або розрахувавши всі відсотки самостійно, або скориставшись спеціальними онлайн-калькуляторами позик. За допомогою такого калькулятора ви можете отримати точну вартість вашої позики, враховуючи всі відсотки всього за кілька секунд.